Свято - Покровська парафія УАПЦ

Свято - Покровська парафія УАПЦ

м. Боярка

Свято - Покровська парафія УАПЦ
  Головна
Новини Запитання Про храм Контакти
Цікава інформація


Правильник прочанина

Дорогі в Христі брати і сестри!
Якщо ви хочете торкнутися християнських святинь, звільнитися від тягарів щоденних турбот, отримати наснагу до життя, ми запрошуємо вас у побожну християнську подорож, яка називається паломництвом або прощею. Але пам’ятайте, що паломництво – це не розважальна поїздка. Це духовна вправа, під час якої ми можемо одержати неоціненні Божі дари, якщо поводимо себе гідно, вправляючись у чеснотах послуху й молитви, любові до ближнього й жертовности.

Пам’ятка прочанина:
1. Перш ніж вирушити в паломницьку поїздку, слід отримати благословення парафіяльного священика (свого духівника). За старих часів наші пращури готували себе до паломництва постом і молитвою. Кількаденний піст може передувати прощі. Варто прийняти на час паломництва додаткове молитовне правило, взяти з собою кишенькову Біблію й молитовник. Необхідно уникати зайвих розмов, плекати атмосферу молитовної тиші й зосередженості.
2. Одягніться  відповідно до місцевих церковних традицій. Чоловікам не варто носити шорти. Жінки повинні бути у довгих спідницях і мати покриті голови.
3. Не можна запізнюватися на місце збору групи.

Під час поїздки слід керуватися наступними правилами:
1. Нікому із прочан не варто брати речі у малознайомих людей на зберігання в автобусі або для наступної передачі їх кому-небудь на маршруті проходження.
2. З метою забезпечення в поїздці сприятливого молитовного настрою у автобус не допускаються особи в нетверезому стані, у брудному одязі, які лихословлять або в іншій формі порушують принципи православної поведінки.
3. Організація посадки прочан у салон автобуса відбувається згідно до складеного списку.
4. Як виняток, у першу чергу можуть бути запрошені:
1. Священнослужителі, монахи й монахині.
2. Стажисти й інші працівники паломницької служби.
3. Інваліди, вагітні жінки, прочани з немовлятами, немічні люди.

У період поїздки слід керуватися наступними правилами:
1. Підходити до будь-яких святинь потрібно із молитвою й благоговінням, у духовній і тілесній чистоті. Підходячи до святих мощів, роблять два поклони, потім прикладаються до руки. Потім – знову поклін.
2. Виконувати правила поведінки у православних монастирях, і храмах, у громадських  місцях, правила обмивання у Йордані та святих джерелах. які містяться у спеціальних рекомендаціях
3. У монастирі слід поводитися скромно. Не можна самовільно ходити по чернечих келіях, нав’язувати монахам приватні розмови.
4.Прочанинові у поїздці неприпустимо висловлювати свої погляди з політичних питань, агітувати, пропагувати, а також коментувати дії державних лідерів та ієрархів Церкви.

Задля безпеки прочан слід дотримуватися наступних правил:
1. Батьки, що їх супроводжують, несуть повну відповідальність за життя й здоров’я дітей під час усього маршруту.
2. Сліпі, глухонімі й інші інваліди здійснюють поїздку під доглядом осіб, що їх супроводять.
3. Після прибуття до монастиря прочани повинні дотримуватися вимог провідника, особливо щодо часу й місця зустрічі групи. У випадку, якщо прочанин не з’явився у визначений час, група має право продовжити маршрут без нього.
4. Під час руху автобуса за необхідності допускаються «зелені» зупинки. Під час «зелених» зупинок прочанам категорично забороняється переходити на протилежну сторону дороги.
5. Кожен прочанин зобов’язаний виконувати правила дорожнього руху.
6. Не допускається розпивання спиртних напоїв; гра в карти й інші азартні ігри; брутальність і нецензурна лайка, а також будь-які інші вияви неетичної поведінки в громадських місцях. У випадку кількаразового невиконання прочанином установленого порядку керівник поїздки має право відсторонити його від поїздки без матеріальної компенсації.
7. Претензії до якості обслуговування під час паломницької поїздки приймаються протягом 20 календарних днів з моменту закінчення поїздки. Приймаються вони у письмовому виді (поштове відправлення з повідомленням, особиста заява). Претензії розглядаються протягом 10 робочих днів з моменту їх одержання. У претензії повинні бути зазначені відомості про заявника з його особистим підписом.
8. Форс-мажорні (непереборної сили) обставини:
У випадку настання форс-мажорних обставин (стихійних лих, війни, страйку, зміни в роботі транспорту та інших), що перешкоджають початку прощі у встановлений термін Паломницька служба має право перенести строк прощі або скасувати її зовсім. Жодна зі сторін не буде нести відповідальності за повне або часткове невиконання своїх зобов’язань, якщо воно стало наслідком обставин непереборної сили. Паломницька служба не несе відповідальності при настанні форс-мажорних обставин, що порушують нормальний графік поїздки або перешкоджають її продовженню.
9. Прочанин має право відмовитися від здійснення паломницької поїздки.

Часткова компенсація вартості поїздки здійснюється:
а. При відмові від одноденної поїздки (не більше 18 годин) не пізніше, ніж за одну добу до початку поїздки.
б. При відмові від поїздки тривалістю від 18 годин до 48 годин (дві доби) – не пізніше, ніж за 2 робочі доби до початку поїздки.
При цьому виплачується різниця між вартістю квитка й витратами, тобто невитрачена частина засобів.
Бог Вам у допомогу! Всі святи, моліть Бога за нас!

Пам’ятка православного прочанина у Святій Землі:
Перед початком подорожі в Святу Землю кожен прочанин повинен ознайомитися з наступними особливостями паломницького туру:
Дата і час вильоту з Києва до Аммана - повідомляється безпосередньо на зібранні групи.
Зустріч групи перед вильотом за дві з половиною години в аеропорту Бориспіль. За дві години до відправлення починається реєстрація пасажирів.
Час польоту три години, різниця в часі одна година (стрілки переводяться назад).
Здебільшого виліт до Амману починається з 19.00 і близько 22.00  літак прибуває до місця призначення.
В аеропорту Бориспіль декларація не заповнюється, якщо сума валюти, що вивозиться, не перевищує 3000 доларів або 2500 євро. Провезення валюти від 10000 доларів або 8000 євро потребує заповнення декларації.
Всі гострі і колючі речі необхідно здати в багаж, в протилежному випадку вони  будуть вилучені працівниками митниці.
Перед вильотом до Аммана в аеропорту Бориспіль паломник повинен одержати від керівника групи свій закордонний паспорт і один квиток на літак (туди і назад).
Необхідно ретельно зберігати свій авіаквиток, котрий видається паломницькою службою один раз. Квиток на літак є проїзним документом для прибуття у Святу Землю і повернення в Україну.
Необхідно також уважно ставитися до свого закордонного паспорту. Зберігати паспорт і авіаквиток треба окремо від грошей. Тоді в разі крадіжки грошей ваші документи залишаться при вас, що дозволить без перешкод повернутися на батьківщину. У протилежному випадку для оформлення нових документів вам доведеться самостійно за свої кошти відновлювати втрачені документи для повернення на батьківщину, для цього ж необхідно буде звернутися до найближчого консульства України.
Після прибуття в аеропорт Аммана вас зустрічає ґід, котрий супроводжуватиме групу до готелю і після ночівлі прямуватиме з групою на автобусі до йордано-ізраїльского кордону. Після митної перевірки вас на Ізраїльському боці вже буде зустрічати інший ґід з автобусом і водієм. (Розклад паломницьких відвідин додається).
Усі відвідування входять у вартість поїздки, але, як правило, прочани хочуть привезти на пам’ять про перебування на Святій Землі різні святині, сувеніри, подарунки близьким людям, які потрібно замовити в православних церквах.
За треби, свічки поминання за здоров’я і за спокій душ у храмах Святої Землі треба буде заплатити близько одного долара. Ви зможете придбати в Ізраїлі 33 свічки, зв’язані в пучок, які символізують число земних років Христа-Спасителя. Оливу з храму Гробу Господнього, воду з Йордану, вино з Кани Галилейської, а також іконки і книги, путівники по Ізраїлю краще купувати в Горненському монастирі, де їхня вартість коливається від 1 до 10 доларів.
Для обмивання у святих водах ріки Йордан ви повинні мати спеціальну сорочку з рукавами, яку можна придбати в спеціалізованих крамницях, де її вартість коливається від 12 до 20 доларів, а безпосередньо біля річки Йордан 25  доларів.
Коли ви купуєте у вуличних крамницях, обов’язково торгуйтеся, бо там  ціни значно завищені. Не треба купувати сувеніри відразу у день приїзду.Спершу походіть, подивіться. Краще купувати на ринку біля храму Воскресіння у Єрусалимі.

Пожертвування.
Пам’ятайте про пожертви для храмів і монастирів. Це давня, боговгодна традиція. Дарунки українських князів і гетьманів здавна знаходили почесне місце в палестинських монастирях. Будьмо їхніми гідними нащадками.
Не забувайте, що християни на Святій Землі потребують нашої допомоги й підтримки. Якщо ви візьмете для них подарунки (іконки, шоколад, чорний хліб, оселедець, гречку, ікру, книги духовного змісту), вони вам будуть безмірно вдячні.
У Єрусалимі й інших місцях Ізраїля живуть багато злидарів. Візьміть із собою цукерок і дрібних грошей, на випадок, якщо у вас виникне бажання їм допомогти.

Чайові.
В Ізраїлі і в усіх арабських країнах прийнято давати чайові ґідам, водіям автобуса і працівникам готелю. 20 доларів, які необхідно взяти із собою, призначені на оплату входу в святі місця і на чайові. Будь ласка, поважайте звичаї і традиції народу
У програму поїздки входять піші екскурсії по Єрусалиму. Ви пройдете по Гефсиманському саду, відвідаєте Гробницю Божої Матері, пройдете по Хресній дорозі Спасителя, побуваєте в храмі Воскресіння Христового.
Якщо у вас є родичі в Ізраїлі і ви збираєтесь їх відвідати, обов’язково попередьте керівника групи або ґіда. На митниці в жодному разі не можна говорити, що Ви з кимось плануєте зустрічатися в Ізраїлі і що маєте що-небудь для передачі. Це тягне за собою довгі перевірки.
Коли ви будите в Юдейській пустелі, необхідно мати з собою воду і випивати хоча б один літер води на день.
Везти воду з України не треба. В Ізраїлі вона коштує стільки ж, скільки й у нас.
Усього ми радимо мати з собою від 90 до 300 доларів на непередбачені витрати.

Телефонні дзвінки.
Дзвонити зручно з вуличних телефонів-автоматів. Для оплати використовуйте монети або телефонні картки, які продаються в тютюновому або журнальному кіоску, у барі. Мобільні телефони працюють без проблем (але не забудьте підключити міжнародний роумінґ). Дзвінки можна здійснити так: код Україні +38 + код міста + номер абонента.

Взуття.
Прочанам необхідно мати зручне, перевірене взуття. Нове взуття радимо залишити в готелі. Візьміть запасну пару взуття, а також пластир (буває і звичне взуття від тривалого ходіння починає натирати ноги).

Одяг.
Запас одягу повинен бути таким, щоб вистачило на весь час поїздки, з урахуванням того, що ваше перебування на Святій Землі буде дуже насиченим, а прати й сушити речі вам буде ніколи. Прасувати в готелі також буде ніде, тому при виборі одягу перевагу віддавайте речам компактним і зручним, що не мнуться. Не забудьте парасольку або легкий дощовик. В Ізраїлі клімат не однаковий. Єрусалим - північне місто, у подорож по Юдейській пустелі потрібно відправлятися в легкому одязі і парасолька тут може знадобитися, щоб захиститися від палючого сонця.

Предмети побуту.
Обов’язково візьміть з собою кип’ятильник. Так само вам знадобиться термос і пластикова ємність для зберігання продуктів. Взявши з собою гарячу каву або чай і булочку для сніданку, ви не залишитесь голодні на цілий день аж до вечері, котра передбачається так само, як і сніданок. Якщо вам необхідний фен, вам варто взяти його з собою. Перехідник брати не треба, напруга в мережі 220 вольт.
Для обмивання в джерелах і в річці Йордані вам необхідно взяти невеликий рушник, гумові капці і купальний костюм.
Якщо ви вирішили взяти фото і відео апаратуру, щоб зняти своє паломництво, подбайте завчасно про видаткові матеріали (відео касети, фото плівки, батарейки або зарядний пристрій). Все це бажано придбати ще в Україні, бо в Ізраїлі ці матеріали коштують значно дорожче.

Ліки.
Рекомендуємо взяти з собою ліки від головного болю, простудних захворювань, для лікування шлунково-кишкового тракту,  оскільки зміна клімату, їжі й води може призвести до небажаних наслідків. Необхідно також взяти пластир і бинти на випадок травмування. Якщо у вас є будь- які хронічні захворювання, візьміть потрібні вам ліки з дому, не сподівайтесь на місцеві аптеки і страховку.

Декілька практичних порад:
Для відвідування церков і музеїв прохання одягатися відповідним чином Вас не пустять до церкви в шортах і занадто відвертих платтях чи блузках.
У багатьох місцях не можна фотографувати зі спалахом, знімати на відео камеру. При вході звертайте увагу на таблички на дверях: якщо є перекреслене зображення фото- або відео камери - не ризикуйте, інакше вас можуть оштрафувати і попросять негайно залишити приміщення.
У будь- якому храмі перед тим, як знімати внутрішній інтер’єр на відео- або фотокамеру, необхідно попросити благословення у настоятеля цього храму, або, у разі його відсутності, дозвіл у церковної обслуги.
Не забувайте на кожному привалі оглядати себе й ближніх на наявність кліща. Якщо кліщ вас укусив, не можна його видаляти самостійно. Звертайтеся до лікаря або до того, хто вміє його кваліфіковано видаляти.
Якщо ви виходите з готелю хоча б на невеличкий час, постійно тримайте з собою закордонний паспорт. Якщо раптом ви відстали від групи, негайно зверніться до найближчого відділення поліції, показавши свій закордонний паспорт і назвавши мобільний номер телефону керівника групи або ґіда.
Щоб не загубити один одного, заздалегідь визначте місце зустрічі на зупинці і тримайтеся обов’язково в складі групи, а не окремо.

Нагадуємо, що головні чесноти прочанина – це смиренність і терпіння. Не забувайте, що ви направляєтесь поклонитися святиням, а не одержати задоволення. Чим ближче до святих місць, тим більше спокус.  Певний спосіб уникнути проблем - молитва і послух.